Przedszkole Miejskie nr 18 w Lesznie "Sportowa Kraina"

ul. Włodarczaka 3, 64-100 Leszno

Przedmiot działalności i kompetencje

NASZE CELE

W naszym przedszkolu realizujemy cele i zadania określone w ustawie oświaty oraz w przepisach wydanych na jej podstawie, a w szczególności w podstawie programowej wychowania przedszkolnego, koncentrując się na ukazania dzieciom ich mocnych stron i możliwości osiągania sukcesów, a także radzenia sobie z porażkami. Wprowadzamy dzieci w świat wartości ogólnoludzkich takich jak: dobro, miłość, przyjaźń, prawda, piękno. Przykładając wielką wagę do kultywowania tradycji rodzinnych, dążymy do kształtowania poczucia przynależności do społeczności przedszkolnej, środowiska lokalnego, regionu i kraju.

Nasz priorytet

Wychowanie samodzielnego, kreatywnie myślącego i otwartego na kontakty z otoczeniem absolwenta przedszkola, który potrafi współdziałać z innymi dbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo.

Rozwój fizyczny

Propagujemy sport i zdrowy styl życia, łącząc kreatywną zabawą z twórczą nauką i ruchem poprzez udział dzieci w zajęciach sportowych ukierunkowanych na gimnastykę.

Rozwój intelektualny

Angażujemy wszystkie zmysły dziecka w celu umożliwienia wszechstronnego rozwoju wychowanka, zarówno fizycznego jak i intelektualnego.

Rozwój zainteresowań

Wspieramy aktywność i kreatywność dziecka, pomagamy w rozwoju jego talentów, zainteresowań sportowych, wspieramy w pokonywaniu trudności i barier.

Utworzono dnia: 11.02.2020

Historia publikacji

• 15.02.2022 08:31, Administrator
    Edycja strony: Przedmiot działalności i kompetencje